Bylo nebylo - příběh Ramzíka

Bylo nebylo - příběh Ramzíka

Bylo nebylo.
Za devatero velkými horami, sedmero kopci a třemi sjezdovkami se narodil malý Ramzík. 
Bylo to hodně dávno, to ještě většina z vás nebyla na světě, tady na Ramzové nestála sjezdovka, a v domech se topilo v kamnech, aby lidem nebyla zima.
Vypadalo to, že zima bude převeliká, zrovna se začal chumelit první sníh, vál chladivý větřík, který vás lehce štípal do tváří. V lese na Ramzové, ani ne tak hluboko v lese, kousek odtud, se u Ramzovského potoka vykoulil malý sněhový Ramzík.

Jaký byl? Měl bílý jemný kožíšek, který byl podle zimy na dotek buď měkký nebo tvrdý. A z téhle malé bílé kouličky vykukovaly dvě modré kukadla a pusa, která se smála sotva vylezla z pelechu.
A proč je tedy Ramzík modrý? Nuže, k tomu se váže jeden příběh. Chtěli byste ho vědět? Pojďme si ho tedy povyprávět.

Jak už víte, Ramzík se narodil u Ramzovského potoka. Rád se okolo něj potuloval, protože tam byla studánka, ke které se chodily napít různá zvířátka, které pozoroval. Jednou se ke studánce přiletěla napít sýkorka. Tu ještě neznal a moc se na ni chtěl podívat. Tak ho nenapadlo nic jiného, než sýkorku chytit do ruky. Jenže sýkorka se nechtěla dát a pořád Ramzíkovi ulítávala o kousek vedle. Už to vypadalo, že ji Ramzík chytne, málem už ji měl. Jenže co se nestalo! Ramzík zakopl a spadl do studánky. Když se ale vynořil, tak onemocněl a ležel v pelechu s kašlem a velkou rýmou. Nejen že byl nemocný, ale už nebyl bílý jako do teď, protože se mu kožíšek zbarvil do modra. Aby tedy už nikdy nemocný nebyl, nechal si uplést skvělou DOKE čepicu s bambulou a pořídil si botky samochodky.

Zajímá Vás příběh, proč a jak Ramzík začal lyžovat a spřátelil se s instruktory lyžařské školy SUNSKI Ramzová? Podívejte se na fotku, čtěte pokračovaní příběhu, nebo nejlépe se osobně zastavte za námi na Ramzové a zeptejte se kteréhokoli z našich instruktorů, či dokonce samotného Ramzíka – s radostí Vám jej poví.

Fotografie
Obrázek bez názvu